Uzyskaliśmy grant z Visegrad Fund

Mamy już rozstrzygnięcia w konkursie Strategic Grant. Nasz projekt pt. Preventing post-COVID Social Exclusion Together został wysoko oceniony przez ekspertów i uzyskaliśmy finansowanie w konkursie organizowanym przez Visegrad Fund.

Wraz z naukowcami z Uniwersytetu Karola w Pradze (Czechy), Uniwersytetu w Debreczynie (Węgry) oraz Uniwersytetu w Preszowie (Słowacja) zamierzamy przystąpić do badań nad nierównościami edukacyjnymi wywołanymi przez pandemię i przejście na zdalne nauczanie.

Zaangażowanie naukowców z krajów Grupy Wyszehradzkiej pozwoli na lepsze rozeznanie społecznych skutków pandemii na terenach peryferyjnych. Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany w tym obszarze tematycznym.